Marzenia się (nie)spełniają czyli o tym co robisz źle!

marzenia_403-620x250

Hej, cześć, czołem idziemy spełniać marzenia!
Ciągle coś nie wychodzi, ludzie w Ciebie nie wierzą, a dodatkowo czujesz jak bardzo Twoje życie jest bezsensowne itd., itp… Jako dzieci wierzyliśmy, że magiczna gwiazdka z nieba spełni nasze marzenie, że zdmuchnięcie świeczki z urodzinowego tortu jakimś cudem zadziała, że Święty Mikołaj przyniesie domek dla lalek jeśli go o to poprosimy!
I co? Gwiazdka spadła, świeczki się wypaliły, a Mikołaj nie istnieje (Tak! NIE ISTNIEJE!).

Witam jestem Pati, gwiazdki nie spełniają marzeń, a Ty zobacz co robisz źle, że tak jest!

1) Traktujesz, marzenia jak coś co nie ma prawa się spełnić, jak przyjemność, której zaznajesz tylko i wyłącznie zamykając oczy.
Błąd. Marząc trzeba wierzyć, że coś o czym myślisz ziści się. Po co usiłujesz przestawiać bieg zdarzeń w twoich myślach skoro i tak nie zamierzasz go zrealizować? To Ty kierujesz swoim życiem i to Ty masz wpływ na to jak ono wygląda!

2) „Marzenia są dla wybranych” – czyli ja w tym nie uczestniczę”. Powiem Ci coś! Zostałeś wybrany!
Zostałeś wybrany ponieważ: *żyjesz*myślisz*masz prawo głosu*trzymasz ster swojego życia*
Trzeba podać Ci więcej powodów Twojej wyjątkowości? (Przepraszam innych nie ma. Wszyscy jesteśmy tacy sami. Każdy z nas to człowiek. Pozdrawiam.)

3) „Nic mi się nie udaje” – czyli „Upadłem i w sumie fajnie mi się leży”
Może pora wstać i zacząć od nowa? Rozpatrz przyczynę upadku i jej nie powtarzaj! Gdybyś wiedział, że biegnąc napotkasz dół do którego wpadniesz, pobiegłbyś? (pytanie retoryczne) Wyjdź z dołka i zmień kierunek.

4) „Na to przyjdzie czas” – Nie. Czas na to jest dzisiaj. Aby coś osiągnąć nie można zaczynać tego od „następnego poniedziałku”. Każdy dzień ma być Twoją motywacją do działania w kierunku spełnienia tego, czego pragniesz.. Nie, nie każdy kolejny poniedziałek, ale każdy (DOSŁOWNIE KAŻDY) kolejny dzień.

5) Zamiast myśleć „Co by było gdyby..” PRZEKONAJ się co by było gdyby.

6) Boisz się, że się sparzysz? Błąd. Powinieneś się cieszyć, że się sparzysz. W końcu poczujesz, że coś robisz. Siedzenie i myślenie nie jest mocną stroną człowieka, mocniejszy jesteś wtedy, gdy parę razy oberwiesz, a taką okazję masz, gdy coś robisz.

7) Zamień marzenia w cele, nie cele w marzenia.
Tak jak dzielisz drogę, na małe kroki (no chyba, że masz długie nogi), tak podziel cel na małe cele i idź do przodu. Jeśli wydarzy się coś w trakcie drogi (patrz, pkt.3) po prostu nie rozpaczaj, ucz się na błędach, zmień kierunek i ruszaj. Co z tego, że zaczynasz od nowa. Ważne, że idziesz.

8) Myśl czasem więcej o sobie, nie o innych. Nie przejmuj się, że nazwą Cię egoistą. Masz prawo być szczęśliwym człowiekiem, a kluczem do szczęścia są marzenia. Nie zmarnuj ich.

Jeśli masz marzenia to już pierwszy krok. Teraz pora by je spełnić! Już dzisiaj pomyśl o czym marzysz, czego chcesz i co możesz zrobić w tym kierunku. Zamień marzenie w cel i nie rezygnuj z niego, póki czegoś nie osiągniesz.
Do widzenia. Jestem Pati. Uważaj, patrzę na Ciebie!

9 komentarzy do “Marzenia się (nie)spełniają czyli o tym co robisz źle!

  1. Mega motywujące! Muszę przyznać że coś do mnie dotarło…czasem rzeczywiście traktuję marzenia tylko jako przyjemność..mogę zamknąć oczy i rozmyślać…Teraz nie chcę TYLKO ROZMYŚLAĆ! Dziękuję ;)

  2. Wszystkim wydaje się, że sfera marzeń jest tylko dla dzieci. Dorośli nie mają marzeń. Stresujące życie, natłok obowiązków, tysiące myśli- żadna z nich nie jest marzeniem. „Zamień marzenia w cele, nie cele w marzenia” zdanie, które każdy z nas powinien powtarzać każdego dnia. Kto nie marzy, nie dąży do spełnienia, nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Dobry, naprawdę dobry tekst. Tak trzymaj ;)

    Pozdrawiam

  3. Częstym problemem ludzi jest właśnie to, że sami nie zrobią dla siebie i swoich marzeń nic i nazywają egoistami osoby, które dążą do celu, skupiają się również na sobie i swoim szczęściu, nie tylko na uszczęśliwianiu innych ;)

  4. Hej, bardzo ważny temat poruszyłaś:) „Zamień marzenie w cel i nie rezygnuj z niego, póki czegoś nie osiągniesz.” Moim celem jest teraz nauka j. angielskiego, uczę się pilnie, może na wakacjach pojadę do Londynu;) A Ty jakie masz teraz marzenia? Które udało Ci się już zrealizować?:)

    • Ja osobiście zawsze chciałam grać w teatrze i udało się! Niestety musiałam na jakiś czas przerwać z pewnych powodów, ale już wiem że warto i że o to mi właśnie chodziło! Pozdrawiam. :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>