Tak jestem idealnie nieidealna i dobrze mi z tym.

im-not-perfect.-im-original

Cześć jestem Pati, mam swój mały nieidealny świat. Pozwól, że Ci pokażę jak on działa.

Tak więc. Nie mam długich blond włosów, idealnych nóg i wysportowanego ciała. Wręcz przeciwnie! Moje włosy są krótkie, na nogi nie narzekam (chociaż mogłyby być dłuższe), a do wysportowanego ciała jest mi baaardzo daleko.
Nie jestem też ‚fit’ (nie mówię, że taki styl życia jest zły), a moja sałata nie opowiada mi śmiesznych kawałów.
d869b354fd67287e4615504c98d64931
Nie mam rozmaitych pasji. Jasne, lubię tu pisać, uwielbiam czytać książki, muzyka też jest spoko, ale nie tańczę, nie śpiewam, nie rysuję. Po prostu jestem i żyję jak lubię.
Można powiedzieć, że mój charakter również nie jest dopasowany do świata.
Nie jestem chamska, nie śmieję się z Ciebie za Twoimi plecami i często mam doła. Jak widzisz, moje wnętrze (oprócz wątroby oczywiście) również nie jest idealne.
Często patrząc na jakąś dziewczynę myślę sobie, że fajnie byłoby mieć podobny styl ubioru, identyczny uśmiech albo jej życie. Ale STOP, ona też jest idealnie nieidealna. Każdy człowiek tak ma. Przyznaj, że gdybyś wzięła pod uwagę wszystkie, z których składa się życie Twojej znajomej czy przyjaciółki, nigdy nie powiedziałabyś czegoś typu „chciałabym być na jej miejscu”

Ludzie mają tendencję do tego, aby nieustannie narzekać. Zawsze znajdzie się powód do narzekania na siebie, rodzinę, przyjaciół, chłopaka, narzeczonego, babcię, rodziców. Powodów do narzekania jest dużo nie? A pomyśleliście pomiędzy chwilami narzekań ile macie powodów do radości?
Też tak myślę.
Najchętniej rzucilibyśmy wszystko w cholerę, nic nam nie pasuje, życie jest do dupy, ale przecież i tak nic z nim nie zrobimy bo nam się nie chce.
Warto czasem usiąść i pomyśleć czy tak na prawdę wszystko jest aż tak złe? Uwierz! Ludzie oszaleliby nie mając problemów. Idealni ludzi nie są wyjątkowi. Różnią nas nasze wady, a ideały są nudne i jednakowe.

Głowa do góry! Pokochaj swoje nieidealne życie i nie przegap go.

„Do widzenia” jestem Pati. Będzie mi bardzo miło kiedy dasz łapkę w górę, a komentarzem dasz znać, że tu byłeś!

8 komentarzy do “Tak jestem idealnie nieidealna i dobrze mi z tym.

  1. Dobrze to znam. Dążenie do ideału, którego nie ma to najgorszy cios jaki możemy sobie zadawać, czasami całe życie. Oczywiście też nie jestem idealna, wręcz na tyle pokręcona żeby dopiero teraz po 30 latach zorientować, że mam życie, na jakie inni patrzą i mówią- „chcę tak”. Trzeba docenić to co się ma, naprawiać a nie wyrzucać.

    Pozdrawiam

  2. Doskonale się zgadzam! Każdy z nas jest po prostu oryginalny. Nie sądzę, że chcielibyśmy wszyscy wyglądać identycznie, zachowywać się tak samo i żyć..Każdy z nas jest wyjątkowy tylko trzeba nauczyć się z tym pogodzić i być po prostu sobą, a nie dla wszystkich to takie łatwe. ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>