Pomaganie jest cool!

pomoc-innym

HABIBi <3
W życiu każdego z nas pojawia się moment, w którym chcemy się w czymś spełnić. Dążymy do sukcesów, chcemy osiągnąć więcej niż znajomi, lubimy przepych, lubimy czuć się lepsi. Kręcą nas duże rzeczy, zapominamy o rzeczach małych, ale równie ważnych. Nie muszą one odgrywać dużej roli w naszym życiu, ale choć trochę mogą ułatwić życie drugiej osobie.
Każdy ma marzenia i chce coś osiągnąć. Skoro Tobie jest łatwiej, pomóż w tym drugiej osobie. Od zazdrości lepszy jest szczery uśmiech.

Z czym nam się kojarzy pomaganie? Z niepełnosprawnymi, z biednymi, ale też ze świętami. To w tym czasie ludzie organizują akcje charytatywne, zbiórki żywności, szlachetne paczki, czy nawet sprzedają w schroniskach kalendarze ze słodkim pieskiem na okładce, z czego pieniądze idą na karmę i legowiska.
W czasie świąt budzą się w nas „uśpione uczucia”, a ręce składają się w kościele – bo tak trzeba. Wtedy wszyscy chcą żyć idealnie, żałują słabszych, stają się hojni – jednak gdy przyjdzie następny rok, wszystko wraca do normy. Czyli – Pamiętamy tylko o sobie. I tak do kolejnych świąt się toczy.
Świta są dobrocią i wtedy my stajemy się dobrzy.
Akcje mające na celu pomoc są świetne i zawsze dobrze zorganizowane, ale czy bez nich potrafilibyśmy podarować komuś coś od siebie? Bez pomocy świąt, reklam i innych dupereli?
Żyj tak, abyś nie musiał sobie niczego zarzucać i żeby inni nie zarzucili Ci czegoś.

Często w szkołach zauważany jest problem wyśmiewania się ze słabszych i biedniejszych rówieśników. Dzieci w podstawówce jak i również później – gimnazjum, czy nawet się zdarza – szkoła średnia potrafią obdarzyć szacunkiem i uczynić ważnym kogoś kto jest bogatszy. Nie chodzi o to czy jesteś mądry. Więcej zależy od pieniędzy. W taki sposób dzieci żyjące skromniej są odsuwane, a nawet wyśmiewane. Ale czy nie bardziej cool byłoby od czasu do czasu pomóc, uśmiechnąć się czy porozmawiać zamiast oczerniać?

Różnice pomiędzy skromnością, a bogactwem da się zauważyć również na przykładzie ludzkiego zachowania.
Często człowiek żyjący skromnie potrafi dać więcej od siebie niż niejeden zamożny – a co najważniejsze – daje coś od siebie cały rok.
Chyba lepiej robić coś szlachetnego przez 365 dni w roku, niż stworzyć szlachetną paczkę na święta.

Pomaganie jest cool bo:

*Pomagasz, po prostu. Rób to częściej niż raz do roku.
*Jeśli zrobisz coś miłego, masz z tego satysfakcję – na pewno o wiele większą niż gdy namalujesz coś na przystanku.
*Ułatwiasz życie innym – nawet uśmiech może podnieść kogoś na duchu.
*Masz powód do chwalenia samego siebie.
*Inni zawdzięczają coś Tobie, Ty zawdzięczasz im swój uśmiech.
*Kiedyś Ty możesz potrzebować pomocy.
*Nic nie zastąpi uczucia radości, gdy osoba obdarowana doświadcza bezinteresownej pomocy.
*Wierzę, że robiąc dobre uczynki każdy następny dzień będzie jeszcze lepszy.
*Udowadniasz, że wszyscy są sobie równi.
*Patrzysz na szczęście, które sam spowodowałeś.
*Pokazujesz ile jesteś wart.
*Stajesz się lepszy przez to co robisz.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania, a szczególnie do pomagania przez cały rok!
KCG <3

2 komentarze do “Pomaganie jest cool!

  1. Cudowny blog, bardzo dobrze piszesz i dobrze sie to czyta. Jestes bardzo inteligentna i widać Twoją dojrzałość po wpisach :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>