A Ty, jaki masz plan?

narzekam

Żyć jest o wiele prościej mając po prostu dobry plan. Nieważne czy A czy B, ważne, że po prostu masz do czego dążyć.
Gdy masz zamiar napaść na bank – tworzysz plan.
Gdy prowadzisz dużo przedsiębiorstwo – tworzysz plan.
Gdy chcesz zbudować dom potrzebny Ci jego plan.
Gdy chcesz dobrze przeżyć życie, również stwórz jego plan.
Z planem jest łatwiej, bez planu nijako.

Spędzenie całego dnia w łóżku, z książką, czy na oglądaniu ulubionego filmu jest całkiem fajnym pomysłem. Ale co się dzieje, jeśli tego typu plany stanowią perspektywę na najbliższe parę tygodni, miesięcy czy lat? Własnie o to chodzi, ze nic się nie dzieje. W Twoim życiu jedyną zmianą jest zmieniająca się pogoda, a pasją staje się brak pasji.
Kiedy w życiu odnajdujesz to, do czego chcesz dążyć to dni wypełniasz realizacją tego.
Gdy chcesz „zostać piosenkarką” śpiewasz ile wlezie i czujesz, że idzie Ci coraz lepiej. Jeśli Twoje dni są wypełnione stawianiem kolejnych kroków w kierunku osiągnięcia wymarzonego celu, masz pewność, że patrząc wstecz o kilka tygodni, nie będziesz żałował, że je zmarnowałeś.

Ludzie zachowują się czasem, jakby czas ich młodości i ogólnie całego życia był nieograniczony. Zmiany planujemy na każdy kolejny poniedziałek, a jeśli już nam coś nie wyjdzie to kij z tym, życie toczy się dalej. Tylko co to za życie?
Biorąc pod uwagę temat dotyczący braku perspektyw na życie od razu pomyślałam o tak zwanych ‚alkoholikach’ (próbowałam ująć to delikatniej, ale chyba się nie da, z resztą nie ma takiej potrzeby).
Otóż, Ci ludzie są najlepszym przykładem zmarnowanego czasu.
Idziesz ulicą, na ławce widzisz osobę będącą widocznie pod wpływem dużej ilości zupki chmielowej, może coś do Ciebie powie, może powie coś, przez co będziesz tej osoby żałować – też kiedyś żałowałam, tylko tak na prawdę nie ma tutaj czego żałować.
Problem alkoholizmu nie jest czymś co rozwija się z dnia na dzień, nie jest też czymś o czym człowiek nie ma pojęcia. Na tą drogę schodzi się powoli, a jeśli ktoś zdążył zajść bardzo daleko to można mu tylko pogratulować – głupoty. Bo własnie dlatego żałuje się takich ludzi – z powodu ich głupoty. Problem w tym, że to oni powinni żałować – braku planu na własne życie.

Moje podejście do planów?
Wcześniej wychodziłam z założenia, że z planów nic nie ma, ale z wiekiem doszłam do wniosku, że nie mając planu, nie masz celu, a jeśli nawet go postawisz, to bez planu go nie osiągniesz i tak w kółko.
Obecnie moim celem jest coś możliwego i coś czego zawsze chciałam. Zauważyłam, że planowaniu towarzyszy mega podekscytowanie. Bo co to będzie jak już to będzie!

UWAGA!(na czerwono)
Nie dostosowuj rzeczywistości do planów, a plan do rzeczywistości. Jeżeli uda Ci się to zrobić, osiągniesz znacznie więcej niż sobie możesz wyobrazić.

Pozdrawiam i liczę na to, że jeszcze dzisiaj postawisz sobie dobry cel i zaczniesz układać dobry plan. :)

,,MUSIMY ŻEGLOWAĆ CZASEM Z WIATREM, CZASEM POD WIATR, ALE ŻEGLOWAĆ, NIE DRYFOWAĆ ANI STAWAĆ NA KOTWICY.”
Oliver Wendell Homles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>