Kwiatki na bluzkach i dziury w spodniach, czyli gdzie w tym wszystkim jest Twoje „Ja”

Nie mam nic do kwiatków. W sumie to mega podobają mi się kwieciste sukienki, bluzki czy buty. Dziura na kolanie też jest spoko. Problem w mojej głowie pojawia się wtedy, gdy idąc ulicą widzę jedną, drugą, trzecią, czwartą(!) osobę i wszystkie wyglądają podobnie. Każda z nich ma bluzkę/sukienkę w kwiatki, a obok idzie dziesięć osób w dziurawych spodniach. W takim przypadku przychodzi mi do głowy pytanie czy to styl każdej z tych osób, czy tego po prostu nakazuje moda?

Moda zmienia się z roku na rok. Pojawia się wiele nowych rzeczy i trendów, a my za tym biegniemy bo w sumie wszyscy tak robią. Należy zatem postawić sobie pytanie czy chcesz być taki jak wszyscy? Chcesz iść ulicą w kwiecistej bluzce i niczym się nie wyróżniać bo tego wymaga moda?
Moda nie zawsze idzie w parze z charakterem. Poprzez to jak się ubierasz możesz w jakiś sposób wyrazić siebie. Jasne, istnieje teoria, że ludzi nie ocenia się po wyglądzie, ale nie oszukujmy się – to tylko teoria.
Nie każdy z nas ma zdolności do tego, aby spojrzeć na Ciebie i od razu rozpocząć krytykę, ale większość z nas patrząc na twój ubiór stwierdzi np. jakiej muzyki słuchasz, a co za tym idzie „wyjdą na wierzch” Twoje upodobania czy zainteresowania.
Patrząc na osobę ubraną kolorowo przez głowę przemknie nam przynajmniej z pięć pomysłów na to, jaka ona jest.
„Być może będzie szalona, w sumie kto ubiera się aż tak kolorowo!
Być może jest zakręcona gorzej niż słoik na zimę i nie ma sposobu na to, aby się z nią nudzić.
Być może jest to osoba kreatywna a w jej głowie jest zawsze burza pomysłów.
Być może jest to ktoś kto lubi tworzyć, wie czym jest sztuka.”

i tak w kółko…
Wybierzmy jedną cechę, która potencjalnie określa naszą kolorową bohaterkę. Cechą niech będzie jej zakręcona osobowość.
Teraz rozbierz naszą „KASIĘ”, ubierz ją w czarną marynarkę, białą bluzkę oraz szpileczki i każ zachowywać się poważnie. Być może się uda, ale jak ona będzie się z tym czuć? I jak Ty poczujesz się w jej towarzystwie wiedząc, że pod tą warstwą elegancji kryje się ktoś, kto chce z niej wyskoczyć, zdjąć szpilki i założyć biało-czerwono-pomarańczową koszulkę tylko po to, żeby być sobą!
Ona czułaby się tragicznie, a ty nieswojo.
Dlatego czasem zastanawiam się jak czują się Ci wszyscy ludzie ‚zmieniający’ się wraz z modą i towarzyszący im znajomi, którzy cały czas mają do czynienia z niedopasowaniem osobowości i stylu swoich towarzyszy.

Znam wiele osób, które gonią za modą. Czasem to rzeczywiście razi, ale są też tacy, którzy przyjmują ją z dystansem. Osobiście nie gonię za nowościami. Tytułowa koszula w kwiatki rzeczywiście pojawiła się w mojej szafie, ale nie dlatego, że wszyscy ją mają – lubię po prostu wyglądać elegancko i ubrania w kwiatki naprawdę mi się podobają. Nigdy jednak nie interesowałam się modą na tyle by uznawać daną rzecz za mniej lub bardziej nadającą się tego sezonu. Staram ubierać się tak, jak mi się podoba. Rzadko patrzę na to jak wyglądają inni, ponieważ zdaję sobie sprawę, że JA mająca twarz, karnację i fryzurę inną niż moja koleżanka nie będę w stanie wyglądać dobrze ‚w jej’ ubraniach.
tiendas-de-moda-las-ninas-ilustracion_53-7459

Dążąc za nowościami spójrzmy czasem na siebie.
Najważniejsze to czuć się dobrze z samym sobą i tym, co tworzy Twoją osobowość.
Moda się zmienia, ale człowiek nie. Nie zmieniaj na siłę tego, czego zmieniać nie chcesz tylko dla tego, że inni tak robią.

Moim celem nie było obrażenie mody, ale pokazanie, że ważniejszy jest po prostu człowiek i jego własne „Ja”
Pozdrawiam.
Patrycja. :)

2 komentarze do “Kwiatki na bluzkach i dziury w spodniach, czyli gdzie w tym wszystkim jest Twoje „Ja”

  1. To jest aż momentami straszne, nie poznać kto jest kim. No ale cóż… takie czasy! 1/3 tych osób wygląda śmiesznie,w tym co jest modne, no ale to ich wybór :) Bycie sobą w tych czasach jest najwidoczniej przereklamowane..

    • Dokładnie. Nie mam nic przeciwko modzie, ale temu, że dzieki niej każdy jesg jednakowy – owszem! Pozdrwiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>