Blog TipsForWomen.pl – wywiad.

Będąc młodym, niedoświadczonym blogerem lub po prostu czytając nasze ulubione blogi często zadajemy sobie pytanie JAK ONI TO ROBIĄ?
Skąd w blogerach tyle inspiracji, pasji, pomysłów i kreatywności?
Sama mam tych pytań setki w głowie. Biorąc laptopa na kolana i chcąc skleić jakiś dobry tekst na pierwszym miejscu zastanawiam się, co zrobić, aby wypaść w miarę „profesjonalnie”. Kiedy już przyjdzie mi do głowy myśl watra opisania idę ulicą i po prostu układam w głowie cały wpis. Nie raz, nie dwa usuwam to co wystukałam na klawiaturze bo uważam, że nie jest zbyt dobre. I tak w kółko.
I tak właśnie wpadłam na pomysł, aby pomóc sobie i innym początkującym, niedoświadczonym blogerom.
Zapraszam na dalszą część wpisu, a w niej wywiad z Dominiką Gwardys – właścicielką bloga TIPS FOR WOMEN!

Blog TIPS FOR WOMEN jest jednym z największych fit-blogów w internecie. Prowadzi go Dominika – młoda mama, studentka, właścicielka sklepu womenstore.pl czyli jak widzicie – kobieta radząca sobie ze wszystkim tak jak trzeba! Jak ona to robi?

Cześć. Prowadzisz jednego z najsławniejszych blogów w internecie. Co zainspirowało Cię do jego założenia?
- Witam. Chęć podzielenia się moją pasją z innymi sprawiła, że stworzyłam bloga. Chciałam stworzyć miejsce w sieci, gdzie wszystkie osoby z tą samą pasją będą mogły motywować się, udzielać innym wskazówek.

Dlaczego akurat nazwa Tips For Women?
- Nazwa Tips For Women była strzałem w 10! Po prostu chciałam, żeby nazwa była skierowana wyłącznie do kobiet. „Porady dla kobiet” nie brzmią tak dobrze jak „Tips For Women”. Oczywiście zdarzyło mi się dostać wiadomość, dlaczego w nazwie bloga wspominam o tipsach :D.

Jak wyglądały Twoje pierwsze kroki w blogowaniu?
- Moje pierwsze kroki z blogowaniem nie należały do najłatwiejszych. Na szczęście mogłam liczyć na pomoc partnera we wszystkich technicznych sprawach. Plan był prosty. Od razu zaczynam blogować na własnej domenie, własnym serwerze, własnym szablonie. To była inwestycja w ciemno. Już po miesiącu widziałam, że liczba osób zainteresowanych tematyką bloga rośnie w bardzo szybkim tempie, a to motywowało mnie do dalszej pracy.

To prawda, czytelnicy stanowią największą motywacje. W takim razie czym jest dla Ciebie blogowanie?
- Na dzień dzisiejszy blogowanie jest moją pasją, sposobem na życie. Nie ukrywam, że udało mi się znaleźć taką pracę, która pozwala mi łączyć przyjemne z pożytecznym.

Twój blog z dnia na dzień się rozwija, a Ty? Masz jakieś plany dotyczące dalszego działania w blogowaniu?
- Jestem osobą, która nie umie usiedzieć na miejscu. Mimo wielu obowiązków, ciągle wpadam na nowe pomysły. Aktualnie uczęszczam na kurs szycia, studiuję, wychowuję dziecko, prowadzę sklep internetowy. Mam milion planów na przyszłość. Boję się tylko, że nie zdążę ich wszystkich zrealizować.:) Na blogu cały czas pojawiają się nowości. Jestem w trakcie tworzenia nowej kategorii, którą już w połowie czerwca będzie można zobaczyć na blogu! :)

Myślę, że każdy czytelnik bloga już czeka z niecierpliwością! Jeśli jednak chodzi o czytelników to po jakim czasie istnienia bloga zyskałaś nowych i tych stałych?
- Tak naprawdę czytelnicy pojawili się już pierwszego dnia. Pozwoliłam sobie zajrzeć do statystyk. Już w pierwszym miesiącu bloga przeczytało kilkanaście tysięcy osób. Z każdym miesiące liczba rosła i rośnie nadal.

Czytelników jest dużo, ale i tych nastawionych krytycznie nie brakuje. A Ty jak przyjmujesz krytykę ze strony otoczenia?
- Na początku ciężko było mi poradzić sobie z krytyką. Po przeczytaniu książki pewnego blogera, postanowiłam przestać się nią przejmować. Zawsze znajdzie się ktoś, komu coś nie pasuje. Po prostu nie zwracam uwagi na krytykę. Robię to co kocham. Wiem, że na ponad 270 tysięcy czytelników na facebooku, zawsze przynajmniej ten 1% będzie niezadowolony z tego co robię, jak robię.

Najważniejsze to brnąć do przodu! Czy jesteś zadowolona z tego, co do tej pory osiągnęłaś?
- Jestem bardzo zadowolona. Nie zamierzam jednak stawać na laurach. Uważam, że zawsze można coś dopracować.

Jakie masz rady dla początkujących blogerek i blogerów?
- Przede wszystkim trzeba uwierzyć w siebie! Wiara w swoje umiejętności, to klucz do sukcesu. Moim zdaniem każdy może zostać blogerem. Trzeba mieć tylko dobry pomysł. Najgorszą rzeczą jak może zrobić początkujący bloger, jest wzorowanie się na czyjejś pracy. Warto również blogować na własnym serwerze, mieć własną domenę.

Czy bliscy zawsze wspierają Cię w tym co robisz?
- Oczywiście! Bez ich wsparcia na pewno już dawno zrezygnowałabym z blogowania. Wbrew pozorom jest to bardzo pracochłonne zajęcie. Nie jest to praca od godziny 8 do 15. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Czasami trzeba pracować po nocach, są projekty, które zajmują nawet kilka dni.

Ci, którzy czytają Twojego bloga wiedzą, że w Waszym życiu pojawiła się Lenka, a Tobie przybyło o wiele więcej obowiązków. Jak udaje Ci się pogodzić pracę na blogu z codziennością?
- Tylko dzięki pomocy mojej drugiej połówki jestem w stanie nadal blogować. Jesteśmy zgranym duetem. Ja zajmuję się wpisami, a moja druga połówka pomaga mi ogarnąć maile, sprawy techniczne.

Jak zrodziło się Twoje zamiłowanie do sportu? Wyobrażam sobie, że jest duże skoro zdecydowałaś się motywować innych!
- Kiedyś byłam osobą, która nie przepadała za aktywnością fizyczną Pewnego dnia, moje życie przewróciło się do góry nogami. Nie wiedziałam co powinnam zrobić. Założyłam buty i ruszyłam przed siebie. :D!

Kończąc nasz wywiad zapytam o coś co jest najważniejsze w dążeniu do celu, czyli o motywację! Co dla Ciebie jest największą motywacją?
- Największą motywacją są wspaniałe wiadomości od Czytelniczek, które dostaje codziennie. Bardzo się cieszę, że moje wpisy, wydarzenia, pomogły im zmienić swoje życie na lepsze.

Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu i pomoc w realizacji pomysłu.
Wpis powstał we współpracy z Dominiką Gwardys prowadzącą bloga TIPS FOR WOMEN.

Pozwolę sobie na zapowiedź kolejnego wywiadu, w którym zobaczycie te same pytania, lecz odpowiedzi z innej perspektywy. Już wkrótce na moim blogu MIRA FABER! :)

Pozdrawiam. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>