Ja już panuję nad życiem, a Ty?

Cięgle biegniesz, Twoja głowa jest zajęta tonami spraw, nieustannie robisz coś dla kogoś, a wykonując ostatnie zadanie o godzinie 23 uświadamiasz sobie, że Twoje paznokcie nie są pomalowane, głowa nieumyta, pies nienakarmiony.
Myśląc o tym dłużej zadajesz sobie pytanie czy to aż tak słaba organizacja czasu czy też nadmiar obowiązków.
Nieważne. Ważne jest to, że nie masz czasu dla siebie, a ogarniając wszystko nie zrobiłaś nic.
Czyli zmarnowałaś 24h życia. Znowu. :D Ale tak serio to nie jest śmieszne!

Świat dzieli się na egoistów i tych nie mających nic wspólnego z egoizmem -aż do przesady. Czy to źle? Myślę, że tak.
Nie mówię, że masz być od razu osobą zapatrzoną w siebie i mieć wypieprzone na wszystko dookoła bo serio to nie wpływa na Ciebie dobrze. Dobrze jest jednak umieć to podzielić. Lepiej będzie jeśli zrobisz o jedną rzecz mniej dla kogoś i poświęcisz ją po prostu dla sobie.

Ostatnio usłyszałam gdzieś, że kobieta uporządkowana to kobieta nudna. Początkowo wyobraziłam sobie siebie, z moją torebką bez dna, niepościelonym łóżkiem i kubkiem po herbacie, który stoi na biurku od dwóch dni.
Na pierwszy rzut oka czy tam myśli, stwierdziłam, że w sumie nudna nie jestem. Jeśli chodzi o drugi rzut oka to stwierdziłam, że mam życie jak torebkę. I to całkiem serio.
Nigdy nie umiałam się spiąć i zrobić czegoś porządnie. Zawsze robiłam kilka rzeczy na raz żeby nadążyć. Koniec końców wychodziło jak wychodziło – nic porządnego, albo w ogóle nic.

Dużo w naszym życiu zależy od nas. To jak żyjemy również. Z wiekiem to jakby dostrzegłam i zaczynam robić porządek w swojej życiowej ‚torebce’.
Ostatnio pod ręką mam zawsze notes. Jeśli przyjdzie mi do głowy coś do wykonania po prostu to zapisuję. Robiąc ‚notatkę’ widzę na co mogę sobie pozwolić. Dzięki temu wszyscy są zadowoleni i nie głodzę swojego psa <3.

Jeśli chodzi o bloga to wpisy powstają wszędzie. Na ulicy, w szkole, w samochodzie. Notes się przydaje a ja w przypływie inspiracji działam szybko i w miarę uporządkowanie.
(ten wpis powstał na dworcu, joł)

Pozdrawiam.
Patrycja. :)

Pozdrawiam.
Patrycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>